coliber bramy automatyka

Coliber-logo-1-300x87

tel. 22 782 53 23
tel. kom.  792 382 828

BRAMY GARAŻOWE

Bramy garażowe – brama garażowa to jeden z najważniejszych elementów wykończenia budynku. Musi być funkcjonalna, solidnie wykonana i bezpieczna. Musi również współgrać z elewacją. W ofercie posiadamy bramy segmentowe, bramy uchylne oraz bramy rolowane.

BRAMY GARAŻOWE SEGMENTOWE

Działanie bram segmentowych pozwala na uzyskania maksymalnej przestrzeni w garażu oraz na podjeździe. Bramy wykonywane są indywidualnie dla Klienta na podany wymiar. Możliwości dobrania koloru oraz wzorów są niemal nieograniczone. Dostępne są w ponad 200 kolorach RAL oraz kilkudziesięciu okleinach.
Bramy segmentowe są zbudowane z paneli o grubości 40 mm wypełnionych pianką poliuretanową. Są uszczelnione na całym obwodzie oraz między segmentami. Dla domów energooszczędnych mamy w ofercie bramy o grubości segmentu 60 mm.

BEZ TŁOCZEŃ, PROFIL 60 MM

Najcieplejsza brama garażowa KRISPOL – stworzona z myślą o rosnącej energooszczędności naszych domów. Wyjątkowo wysoki poziom izolacji zapewniają ocieplone panele o grubości zwiększonej do 60 mm na całej wysokości, wzmocniony system uszczelnień, a także dopracowana w każdym detalu konstrukcja.

TŁOCZENIE SZEROKIE

Tłoczenie szerokie to wzór, który sprawdzi się zarówno w domach o klasycznym, jak i nowoczesnym wyglądzie. Interesująca alternatywa dla przetłoczeń wąskich.

TŁOCZENIE WĄSKIE

Tłoczenie wąskie jest popularnym wzorem, pasującym do domów w rozmaitych stylach. Jednym z atutów tego tłoczenia jest atrakcyjny stosunek ceny do wysokiej jakości bram.

DOSTĘPNE FAKTURY POWIERZCHNI

Poza określonym typem tłoczenia, bramy mogą mieć różną strukturę powierzchni paneli:

 • slick – kolory RAL
 • slick – okleina ( ponad 30 wzorów )
 • woodgrain – dekory drewnopodobne
 • malowanie strukturalne
 • woodgrain – kolory RAL ( 210 barw )
Previous
Next

BRAMY GARAŻOWE ROLOWANE

Bramy rolowane to rozwiązanie do garaży, w których uzyskać chcemy maksymalną wolną przestrzeń bezpośrednio pod sufitem, w przypadku garaży nietypowych i pomieszczeń gospodarczych.
Brama otwiera się pionowo w górę, a pancerz po zwinięciu znajduje się w skrzynce usytuowanej na zewnątrz lub wewnątrz garażu nad otworem wjazdowym.

Oferowane bramy rolowane to gwarancja niezawodności i najwyższej jakości. Rolowane bramy garażowe zyskały zaufanie klientów ze względu na swoją funkcjonalność. Znalazły zastosowanie nie tylko jako wykończenie budynku mieszkalnego, ale również w budynkach przemysłowych.
  
Uniwersalność oraz komfort użytkowania to kryteria, które stanowią podstawę wyboru danego produktu. Dodając do tego atrakcyjne ceny, bramy garażowe rolowane są jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań dostępnych na rynku.

VENTE RGZ / RGW

Cechy bram rolowanych:

 • SOLIDNE: Wykonane z aluminium;
 • CIEPŁE: Profile wypełnione pianką poliuretanową, wyposażone w uszczelkę dolną, a także ślizgi i uszczelki szczotkowe w prowadnicach;
 • BEZPIECZNE: Napędy dostosowane do gabarytów i wagi bram (w przypadku obiektów mieszkalnych – zazwyczaj centralny, jednofazowy). Wyposażone w hamulec inercyjny zapobiegający awaryjnemu opadnięciu płaszcza bramy;
 • KOMFORTOWE: Bramy są w pełni zautomatyzowane.

Profile bramy rolowanej wypełniane są pianką poliuretanową oraz uszczelniane. Nad otworem montowany jest wał, na który zwijane są profile. Sercem tego systemu jest napęd. Jest on dobierany do gabarytów oraz wagi bramy. Mechanizmy te gwarantują komfort oraz bezpieczeństwo podczas eksploatacji bramy rolowanej. Występują trzy rodzaje napędów do bram rolowanych zewnętrznych:

 • Napęd boczny, nasadowy, trójfazowy – zastosowanie przemysłowe, do intensywnie eksploatowanych bram
 • Napęd boczny, rurowy, jednofazowy – innowacyjne rozwiązanie kompaktowe
 • Napęd centralny, jednofazowy – rozwiązanie popularne dla obiektów mieszkalnych

Ważnym elementem bram garażowych rolowanych są mechanizmy bezpieczeństwa. Głównym komponentem zabezpieczającym jest hamulec wbudowany w napęd. Chroni on przed niekontrolowanym opadnięciem bramy. Dodatkowymi zabezpieczeniami są lampy sygnalizacyjne, świetnie sprawdzające się w halach produkcyjnych oraz fotokomórki, wykorzystujące inteligentne sterowanie. Co więcej, brama może być wyposażona w antywłamaniowy zamek ryglujący.

Wszędzie tam, gdzie inwestorowi zależy na uzyskaniu maksymalnej przestrzeni pod sufitem, sprawdzą się bramy garażowe rolowane. Często są stosowane w przypadku nietypowych garaży, a także pomieszczeń gospodarczych.
Brama otwiera się pionowo w górę, a pancerz po zwinięciu znajduje się w skrzynce na zewnątrz (Brama RGZ) lub wewnątrz garażu, nad otworem wjazdowym (Brama RGW), w zależności od warunków zabudowy.

Brama rolowana – zalety:
Wszystkie zalety bram rolowanych wynikają bezpośrednio z ich technologii wykonania.
Są to przede wszystkim:

 • Łatwość obsługi
 • Komfort
 • Funkcjonalność
 • Spójność kolorystyczna z pozostałymi elementami stolarki
 • 5 lat gwarancji na produkt

Bardzo dużą zaletą jest również wysoki stopień energooszczędności. Dla budynków, które nie mają wymogów dot. energooszczędności, można zamówić bramy nieocieplane.

Ostatnim walorem bram rolowanych jest kolorystyka. Mogą być wykonane w jednym z ponad 200 kolorów z palety RAL. Taki wachlarz możliwości pozwala na zachowanie estetyki wykończenia domu.

Oferujemy sprzedaż wraz z montażem – bram garażowych, drzwi zewnętrznych, okien, rolet oraz napędów w okolicach Serock, Chotomów, Legionowo, Jabłonna, Nowy Dwór Mazowiecki, Łomianki oraz Warszawa i okolice. Zaufanie do naszej firmy Coliber budowaliśmy przez wiele lat. Jesteśmy rozpoznawaną marką z zakresu sprzedaży i montażu: bram garażowych, drzwi, okien rolet oraz napędów do bram.