coliber bramy automatyka

Coliber-logo-1-300x87

tel. 22 782 53 23
tel. kom.  792 382 828

Systemy przeładunkowe – Bezpieczny, Komfotowy i Energooszczędny przeładunek to podstawa.
Proponujemy systemy przeładunkowe tzw. doki, które są przedłużeniem budynków magazynowych i zapewniają użytkownikom izolację od zewnętrznych warunków atmosferycznych podczas załadunku i rozładunku towarów. Cały dok przeładunkowy składa się z uszczelnienia bramy (śluzy uszczelniającej), z wyrównawczej platformy przeładunkowej (rampy) oraz szczelnie zamykanych bram segmentowych.

Możliwość różnego ustawienia doków przeładunkowych, pozwala na optymalne wykorzystanie powierzchni na zewnątrz budynku oraz umożliwia najwygodniejszy dojazd samochodem dostawczym.

Oferujemy uszczelnienia do bram przemysłowych, które są częścią konstrukcji budynku lub stanowiska przeładunkowego. Stanowią ochronę użytkowników i przeładowywanych towarów przed wpływem warunków atmosferycznych, izolują jednocześnie pomieszczenia magazynowe zmniejszając stratę energii cieplnej.
Wykonywane są w zestandaryzowanych wymiarach, co pozwala na ich uniwersalne zastosowanie do różnorodnych typów pojazdów dostawczych i sposobów rozładunku.
Jako dodatkowe wyposażenie systemów przeładunkowych proponujemy tzw. naprowadzacze, które umożliwiają dokładne ustawienie samochodu transportowego, usprawniając proces przeładunkowy. Główną funkcją uszczelnień jest zabezpieczenie przeładunku towarów przed wpływem warunków atmosferycznych oraz zminimalizowanie strat cieplnych w hali magazynowej podczas rozładunku lub załadunku. W pełny skład doków wchodzą też różnego rodzaju gumowe odbijacze dla samochodów dostawczych.

Rampy przeładunkowe to element konstrukcji stanowiska przeładunkowego. Umożliwia wyrównanie różnicy poziomów i likwiduje luki między skrzynią pojazdu, a pomieszczeniem, co zwiększa bezpieczeństwo przeładunku i usprawnia wykonywane prace.
To urządzenia uniwersalne, dostosowane do różnych typów pojazdów dostawczych i sposobów przeładunku. Wykonywane są w dwóch typach do wyboru w zależności od zapotrzebowania użytkowników.

Domki przeładunkowe

Minidock i pomosty

Mostki specjalne i akcesoria

Rampy powierzchnie

Rampy RH1

Rampy RH2 i RH3

Rampy RH14 i mobilne RH65

Uszczelnienie ABRE

Uszczelnienie pneumatyczne

Zalety doków:

  • Przyśpiesza proces przeładunku
  • Zapewniają komfortowy i bezpieczny rozładunek i załadunek narażonych na działanie warunków atmosferycznych
  • Zapewniają komfortowe warunki dla pracowników
  • Doskonała izolacja termiczna która zmniejsza zużycie energii

Wszystkie elementy doków można kupić osobno.